Суббота, 20.04.2024, 06:34
Приветствую Вас Гость | RSS
Поиск
Календарь
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Влаштування контуру заземлення

Влаштування контуру заземлення.

Німецька фірма “OBO Bettermann GmbH&Co.” випускає компоненти заземлення, виготовлені зі сталі, оцинкованої гарячим способом. Саме такий вид захисту електродів рекомендується міжнародними нормами.
Міжнародні норми рекомендують використання оцинкованих елементів для систем заземлення. Тому всі запропоновані елементи для влаштування заземлення – оцинковані, методом гарячого цинкування.

Вертикальний заземлювач конструктивно виконується з вертикальних елементів електродів довжиною 1.5 метра, які з”єднуютьсяз’єднуються методом зрощування. На нижній торець першого елемента монтується Для покращення занурення електродів в ґрунт використовується литий наконечник (насадка нижня) підвищеної твердості, що полегшує занурення штанги електродів у грунт.
Для приєднання заземлювача до заземляючої мережі використовуємо універсальний затискач. На горішній кінець шпилькового заземлювача монтується універсальний затискач. За його допомогою можливо виконувати виконується приєднання до сталевої стрічки 40х4 та дроту діаметром 8-10 мм. Для герметизації з’єднання використовується антикорозійна стрічка.

Технологія монтажу


Електроди діаметром 20 мм мають достатню жорсткість для виконання їх занурювання за допомогою вібромолота. Підготовка до виконання контуру заземлення. Перед занурюванням електродів необхідно підготувати заглиблення в ґрунті на глибину не менше 0.5 метрів. Вставити насадку нижню в електрод за допомогою молотка. На верхню частину електрода надіти бойок й виконати занурювання першого електроду (рис.6.). Бойок необхідний щоб не пошкодити верхню частину електроду. Вставити наступний електрод. При забиванні  бойок до шпильки. Монтаж електродів заземлення під дією ударної сили, відбувається їх зрощування. Занурюють необхідну кількість електродів. Потім вертикальний заземлювач з’єднують до заземляючої мережі за допомогою затискача. Для герметизації болтового з’єднання використовується антикорозійна стрічка. При необхідності підключення мідного проводу до системи заземлення, потрібно вивести з ґрунту сталеву заземляючу мережу і виконати з’єднування через затискач з біметалічною пластиною. Якщо це з’єднання необхідно виконати в середині споруди то бажано встановити шину вирівнювання зрівнювання потенціалу.

«ОБО Беттерманн Україна»